Intervjuu kaalulangetajaga – kaalust alla Egle Eller-Nabi projektiga

Kahe pisikese lapse ema ja tubli ärinaine liitus augusti lõpus Christinas Clinic´u Egle Eller-Nabi kaalulangetusprogrammiga ning on vähem kui kuu ajaga oma elustiilis kannapöörde teinud. “Võin kinnitada, et õigesti toitudes ja liikudes ning iganädalaselt treeneriga suheldes, on kaalust alla võtta olnud üsna kerge,” võtab kaalulangetusgrupis osaleja oma esimesed nädalad kokku.

Palun räägi, miks otsustasid kaalust alla võtmiseks liituda Egle kaalulangetusprogrammiga?

Elu jooksul olen proovinud mitmeid dieete ja paastumisi, kuid alati on elu n-ö vahele tulnud või olen väga kergelt alla andnud. Mis siin salata, seoses kiire elutempoga sattusin tihti kiirtoidukohtadesse sööma. Varasemalt olen tellinud ka erinevaid toitumiskavasid, mis pole minu jaoks toiminud, sest on puudunud pidev koostöö ning tulemuste jälgimine. Kui nägin Egle Eller-Nabi kaalulangetusprogrammi võimalust, siis tundsin, et ehk on tegemist lahendusega, mida olin oodanud.  Soovisin leida motivatsiooni ja teadmisi, et võtta kaalust alla ja muuta tervislik toitumine elustiiliks.

Mida arvad Egle kaalulangetusprogrammist ja kuidas on möödunud viimased nädalad?

Ma ei liialda, kui ütlen, et olen programmiga igati rahul. See on väga hästi läbimõeldud ja kergesti jälgitav ning kaalulangetamine on osutunud lihtsamaks, kui ma seni arvasin. Areng on silmnähtav. Minu jaoks on kõige olulisemaks see, et Eglega on pidev suhtlus – iganädalased Skype’i vestlused, ülenädalased kohtumised ja kaalumised, kus saab muresid jagada, küsimustele vastuseid, motivatsiooni jne. Egle on väga positiivse ellusuhtumisega, mõistev ning samal ajal piisavalt range. Tore on teada, et ta usub minusse ja minu edusse.

Kindlasti tahaksin välja tuua silmiavava toitumis- ja tervisealase koolituse, 2 korda nädalas toimuvad erinevate treenerite juhitud mitmekülgsed positiivseid emotsioone andvad treeningud ning Christinas Clinic´u üleüldise mõnusa keskkonna.

Sul on 2 väikest last ja kiire töötempo. Kas programm on piisavalt individuaalse lähenemisega, et sobitada see oma kiiresse elustiili?

Jah, kindlasti. Mulle meeldib, et pärast esmakordset individuaalset toitumis- ja treeningnõustamist koostas Egle spetsiaalselt minule sobiva toitumiskava. Iganädalaselt vaatame toitumise taas üle ning muudame kava vastavalt minu vajadustele ja kehas toimunud muudatustele. Programm on õpetanud mind, kuidas toiduaineid valida ja vahetada.

Ka treeningutele  lähenemine on väga personaalne – saan valida, kas soovin liikuda õues, treenida kodus või jõusaalis.

Mainisid programmi sisse juhatavat toitumis- ja tervisealast koolitust. Kas tundsid, et said sealt vajalikku motivatsiooni ja teadmisi?

Jah, sain nii mõndagi uut teada, nii söömise kui treeningu kohta. Näiteks seda, millal ja miks on soovitav vett juua ning milline trenn võiks hästi sobida minu kiire elutempoga.

Egle on Eestis ainus personaaltreener, kes viib läbi kehakoostise mõõtmist Metabolic Analytics meetodiga.  Räägi palun sellest.

See on justkui tangidega mõõtmine. Tänu meetodile sain esimesel kohtumisel enda tervise ja rasvaprotsendi kohta palju teada. Kehakoostist mõõdame kord kuus, et näha milline on minu rasvaprotsent erinevates kehaosades, kuidas see muutub ning millele toitumise / treeningu puhul tähelepanu pöörata.

Soovitan kindlasti kõigil selline kehakoostise mõõtmine läbida, sest see annab tohutult motivatsiooni toitumise ja liikumise kohendamiseks.

Kuidas kirjeldaksid Christinas Clinic´u uut kehale ja vaimule mõeldud keskust?

Keskus on heas asukohas Tallinna kesklinnas, mistõttu saab kiirelt kohale erinevatest linnaosadest. Treeningsaal ja kõik ruumid on väga ilusad ja kaasaegsed ning kohapeal on palju erinevaid treeningvahendeid. Mulle meeldib, et tegemist on privaatse keskusega, kus saan end täiesti vabalt tunda.

Mida ütled inimesele, kes tahab trenni tulla või kaalust alla võtta, kuid talle ei meeldi n-ö “grupilähenemine”?

Oleme küll grupis, kuid tegelikult on lähenemine väga individuaalne. Kuna meil kõigil on täiesti personaalsed eesmärgid (kes tahab kaalust alla võtta, kes tahab tugevamaks saada, kes tahab kehakuju vormida jne), on ka toitumis- ja treeningkavad täiesti erinevad. Toitumiskava oleneb ikkagi iga inimese eelistustest ning vajadustest ja treeningkava puhul sõltub, milline lähenemine sinule endale sobib ja meeldib. Kui ikka jõusaalis käia ei taha aga looduses jalutamine meeldib, siis tuleb ka kava vastavalt sellele. Täiesti privaatsed on Eglega Skype vestlused ja igakuised kohtumised mõõtmiseks ning nõustamiseks.

Grupivaimu on tunda vaid Facebooki grupist, ühistest (mittekohustuslikest) lisatreeningutest ning tutvustavast koolitusest.

Millised positiivsed muudatused on toimunud viimase paari nädalaga?

Kahtlemata olen toitumise osas targemaks saanud ning tean millal mida süüa ja kuidas toiduaineid erinevate söögikordade ajal vahetada. Ka liikumine on muutunud aktiivsemaks –  pea igal hommikul käin kõndimas, mis on eneselegi üllatusena väga värskendav tegevus ning loob positiivse meeleolu kogu päevaks. Tunnen end tervemalt, rõõmsamalt ja muidugi on langenud ka kaal. Soovitan Egle programmiga kindlasti liituda!