Merikese lugu: psühholoogi abiga jäi suhe ja karjäär püsima

Merike jagas meiega oma kogemusi psühholoogilise nõustamise abist psühholoog Karmen Paltsuga oma suhtele ja karjäärile.

Mida oma elu ja suhtega peale hakata?

Küll ma saad ise hakkama! Ma pean ise hakkama saama! – need on eestlastele hästi omased arusaamad. Millegipärast olen ma ka ise alati mõelnud, et pean olema hästi tubli ja ei tohi oma murega kusagile lehvitama minna. See ju näitab minu nõrkust. Kuidas ma lähedastele sõbrannadele või isegi oma perekonnale ütlen, et ma toime ei tule? Ühel hetkel märkasin, et olin suures mustas augus ja ma ei teadnud, mida edasi teha. Minu pikaajaline suhe oli lagunemas ning karjäär, mille nimel olin aastaid vaeva näinud, takerdus ning lõpetasin pankrotis. Olin õnnetu.

Ühel avameelsemal momendil julgesin emale lõpuks mainida, et aastaid kestnud suhe on purunemas ning kõigele lisaks olen ma ettevõtjana läbi kukkunud. Ema imestas, et miks ma varem temaga sellest rääkinud polnud ning andis mulle nõu minna ja rääkida oma probleemidest, kellegagi, kes on võõras ja suudab olla erapooletu. Ema soovitusel läksingi nõustamisse psühholoog Karmen Paltsu juurde. Tunnistan, et olin üsna umbusklik ja alguses ilmselt ka veidi kaitses.

Me pole üliinimesed, kõik läheb hästi

Karmen kuulas mind ära, oli mulle igati toeks ning sain kõigist oma muredest rääkida. Ta pani mind mõistma, et me pole üliinimesed ja et kõik läheb hästi. Kohtumised süstisid minusse tahtejõudu, elurõõmu, mõistmist. Järk-järgult suhe paranes ning karjäär sai sisse uue hoo. Varasemad enesesüüdistused, et ma pole piisavalt tubli, hea ja töökas, näisid rumalad. Praegu mõtlen, et oleksin pidanud psühholoogi poole pöörduma juba palju varem.

Nüüdseks olen tutvusringkonnas korduvalt psühholoogi juures käimistest rääkinud ja soovitusi jaganud ning saanud väga positiivset tagasisidet. Me võtame tihti mujalt maailmast erinevaid uusi häid ja halbu eeskujusid ning olen väga üllatunud, et samal ajal kui välismaal on psühholoogi juures käimine muutumas sama oluliseks kui näiteks hambaarsti juures käimine, häbeneme meie ikka seda. Loodan, et see peagi muutub.

Psühholoogiline nõustamine

Hind: al 50€