Psühholoogilt Sinule

Karmen Palts:

On aasta viimane kuu, mil lapsed ootavad päkapikke ja endised lapsed (täiskasvanud) vaatavad – teadlikult või juhuslikult – iseendasse. Vähesed meist tunnustavad seejuures iseennast, sest tundub, et ikka veel “ei ole kõik nii nagu peab”.

Kasutades juba kellegi poolt kirja pandud mõtteridu, püüan aidata Sul mõista, et oled väärtuslik, püüan aidata Sul märgata, et halvad asjad, mis Sinuga on juhtunud ei tähenda seda, et Sul on mõni “viga”.

Soovin väga, et leiaksid neist väljaütlemistest mõne lohutuse, mõne selgituse, mõne toe ja mõne teadmise, sest:

  • Meile näib, et kogu aeg on kiire (“Tänapäeva inimene arvab, et ta kaotab aega, kui ta kõike kiiresti ei tee. Ometi ei tea ta, mida võidetud ajaga peale hakata, ja lööb selle surnuks” Erich Fromm)
  • Meile näib, et miski läheb pidevalt halvasti (“Inimese elu on just selline nagu tema mõtted selle teevad” Marcus Aurelius)
  • Meile näib, et maailm on meie vastu (“Kui meeldiv on langeda lootusetusse olukorda. See annab õiguse vilistada kogu maailma peale” Jean-Paul Sartre)
  • Meile näib, et muresid on liialt palju (“Muretsemine on nagu kiiktool. See annab sulle tegevust, kuid ei vii kuhugi” Tundmatult autorilt)
  • Meile näib, et võimatu on saavutada “edu”  (“Edu tuleb vaid siis, kui oled valmis ka ebaeduks” Benjamin Franklin)
  • Meile näib, et keegi ei kaitse meid, keegi ei hooli meist (“Igal inimesel on hea ja halb ingel, mis saadavad teda kogu elu” Richard Burton)
  • Meile näib, et ebaõnn saadab vaid meid (“Kui sa ei eksi, ei püüa sa piisavalt kõvasti” Vince Lombardi)
  • Meile näib, et hingele haiget saades kaovad vajalikud sõnad, mida öelda (“Mõningane viivitus ravib viha kõige paremini” Seneca)
  • Meile näib, et me ei oska elada nii nagu arvame ennast tahtvat (“Ärge jääge minevikku, ärge unistage tulevikust, vaid keskendage oma mõtted ja meel praegusele hetkele” Buddha)
  • Meile näib, et me ei meeldi neile, kellele tahaksime meeldida (“Kõige naljakam soov on meeldida kõigile” Johann Wolfgang Goethe)

Lõpetuseks, soovin Sulle julgust elada, hoolida iseendast ja mõnikord ka tunnistada endale, et üksi vaid iseendaga ja oma kurbuse või õnnetu olemisega, ongi raske hakkama saada ning abi otsimine ei tee kedagi kehvemaks,  sest:

Ükskõik, millise tee Sa valid, alati on keegi, kes ütleb Sulle, et see on vale.

Alati kerkivad esile raskused, mis tekitavad Sinus kiusatuse uskuda, et Su arvustajatel on õigus.

Siiski – tegevusplaani koostamiseks ja selle lõpuni järgimiseks on vaja julgust. (Just nii on öelnud Ralph Waldo Emerson). Ning selles võib Sulle suuna kätte näidata individuaalne nõustamine.

Psühholoogina lisan – ka usku endasse!

Psühholoogiline nõustamine

Hind: al 50€