Miks on oluline regulaarne vereanalüüs ka siis, kui inimene ei ole haige?

Inimese organism on kui masin, mis vajab regulaarset hooldust, just nagu auto. Väga mitmed erinevad haigused ei pruugi algstaadiumis anda selgeid märke, kuna organismis käivituvad kompensatoorsed mehhanismid, mis püüavad ise haiguste vastu võidelda. Kui inimene hakkab tundma juba märgatavaid kaebusi, on haigus arenenud staadiumisse, mida on raskem ravida ja kontrolli alla saada.

Regulaarne vereanalüüs kui kolesterooli- ja vitamiinitaseme mõõtja

Südame tervise seisukohalt on oluline regulaarselt mõõta vere kolesteroolitaset, eriti just „ hea“ ja „halva“ kolesterooli taset, et ennetada koronaararterite haiguste teket. Ekslikult arvatakse, et kõrge kolesterool on meeste või ülekaaluliste ja rasvunud inimeste probleem, kuid tegelikult esineb see sama sagedasti naistel ning normaalkaalus ja kõhnadel inimestel. Küll aga mängib rolli pärilikkus ja kui perekonnas on lähisugulasel olnud probleeme kõrge kolesteroolitasemega, tuleks kindlasti ka endal analüüs teha.

Regulaarsete vereanalüüsidega tagame ka selle, et näha kas keha säilitab vajaliku koguse vitamiine ja mineraalaineid. Kerge toitainete puudus võib anda meile väga mitmeid erinevaid kaebusi nagu peavalu, lihasvalu, kõhukinnisus, kuid raskemal juhul võib viia ka neuroloogiliste häirete, lihaskahjustuste ja ainevahetushäirete kujunemiseni.

Vereanalüüs – tõhus strateegia oma tervise hoidmiseks

Kokkuvõtteks, regulaarne vereanalüüside tegemine on lihtne, kuid tõhus strateegia hoidmaks oma tervist. Inimese anamneesile vastavalt valitud vereanalüüside komplekt võib põhjalikult hinnata inimese tervislikku seisundit ning samuti avastada varjatud hoiatussignaale, mis eelnevad raskete haiguste nagu näiteks diabeet ja südamehaigused tekkele.

Kommenteerib Christistinas Clinicu Individuaalse Meditsiini Keskuse erakorralise vastuvõtu õde Liis Ostnik:

Terviseküsimustega tegelemine, sealhulgas regulaarsete vereproovide andmine, ka juhul kui tervis on korras, tasub end ära. Suur osa laialt  levinud haigusi on sellise iseloomuga, et need arenevad välja pika aja jooksul. IMK-s määrame väga mitmeid erinevaid veremarkereid, mis peegeldavad inimese  organismi toimetulekut. Enne analüüside andmist on meie jaoks väga oluline vestelda inimesega, et uurida tema praeguse tervise, elustiili ja perekondlike haiguste leviku kohta. Tulenevalt saadud infost oskame soovitada erinevaid analüüse, mis annavad informatsiooni haiguse võimaliku tekke või olemasolu kohta. Mitmed pärilikud haigused on ennetatavad, kuid selleks on vajalik rutiinne vereanalüüside teostamine.”

Erakorraline vastuvott

Hind: al 20€