Nõustamiskeskusest…

Sõna „meditsiin“ Christinas Clinic´u Individuaalse meditsiini keskuse (IMK) nimes võib jätta mulje, et siia peaks pöörduma vaid meditsiinilistel põhjustel. Tegelikkuses on eesmärgiks käsitleda inimest tervikuna, sellisena nagu ta on, siin ja praegu.  Uuele keskusele annavad kuju teadlikud valikud toitumisest, treeningust, tervislikust elustiilist ja oma sisemise rahuloluga seonduv. Nõustamisosakonnast saab rääkida pigem kui keha- ja heaolu „kliinikust“, mida külastavad kõik, kelle jaoks on oluline rahulolu oma vaimse ja füüsilise tervisega ning vajadusel sellega tegelemine.

Moodne lahendus

Maailmas levivad uusimad individuaalset lähenemist rõhutavad ideed on jõudnud tänu IMK´le nüüdsest ka Eestisse.  Siin saab kogeda täiesti uut kompleksset ja indiviidist sõltuvat lähenemist igale enesetunnet puudutavale küsimusele. Miks tunneb inimene end kehvasti – kas seepärast, et kõik soovid ja vajadused ei ole rahuldatud või on see tingitud hoopis vähesest magamisest, valest toitumisest või vaimse ja füüsilise koormuse vahelisest tasakaalutusest? Sellistele ja paljudele teistele küsimustele aitavad vastuseid leida terve IMK meeskond.

Mõista oma keha, söö, armasta

Kuna IMK mõiste on Eestis uus, siis tihti on meie käest küsitud, miks peaks tulema toitumis- või treeningnõustamisele n-ö „kliinikusse“, miks mitte teha seda kusagil kohvikus või treeningsaalis. Nagu varasemalt mainisime, pole IMK puhul kindlasti tegemist „kliinikuga“ sellises mõistes, nagu oleme harjunud. Kaasaegseimate programmide ja kehakoostise mõõdikutega varustatud privaatses ning õdusas keskkonnas saab inimene end vabaks lasta. Siin ei ole segavaid faktoreid või pealt kuulavaid kõrvu.

Kui inimene soovib tulla toitumisnõustamisele mitte ainult seepärast, et korrigeerida toitumist ning õppida õigesti ja tervislikult toituma, vaid kaotada pidev emotsionaalne ülesöömine,  valel ajal söömine või toitumishäire, siis kauakestva ja tõhusa muudatuse loomiseks on meie juures toitumisnõustamisse kaasatud ka inimese sisemist tasakaalu puudutav vestlus psühholoog-nõustajaga. Emotsionaalse ülesöömise korral on inimesel kas sellel hetkel või lapsepõlvest kaasa tulnud probleem, millega pole otseselt tegeletud, kuid mis seda vajaks. Muidu võib inimene  rahulolematust või hingevalu ka pärast toitumisnõustamist ja toitumiskava tellimist toiduga kompenseerida.

Treeni teadlikult

Ei ole üllatus, et hea enesetunde puhul mängib rolli teadlik treening ja piisav liikumine. Kindlasti on õige treening toetavaks tegevuseks nii toitumise, kui vaimse seisundi korrigeerimisel. IMK´s läheneb spetsiaalse haridusega personaaltreener treeningule inimese spetsiifikale vastavalt ning siit saab toetust näiteks erinevate pingete, rühihäirete, ülesöömise, sõltuvuste puhul. Vaimu aitavad lõdvestada erinevad meditatsiooni ja venitustunnid. Kui inimene soovib treenida privaatsetes tingimustes mitte suures spordiklubis, on IMK treeningute osa suurepärane lahendus.

Lisaks psühholoogiale ka psühhiaatria

Mõni inimene hakkab psühhiaatrilt abi otsima kas psühholoogi, perearsti või pereliikme soovitusel, kuid neid inimesi on tegelikult vähe. Millegi pärast ei julge me psühhiaatri poole pöördumist kui lahendust oma lähedastele soovitada, sest arvame, et see kõlab halvasti, solvab neid. Tegelikult peaks inimene ära kasutama kõik võimalused, et saada elu taas normaalsesse rütmi. Näiteks võib inimene enesele teadvustamata olla haaratud depressioonist, millega toimetulekuks ei piisa vaid sõnalisest toest ja abist, vaid vajalikuks võib osutuda antidepressantide kuur, et olla tegus ja töine ning olla jällegi “oma elu peremees”.

Kahjuks on eriarstide (s.h psühhiaatrite) järjekorrad väga pikad ja nii mõnigi abivajaja võib jõuda arsti juurde juba n.n. kriitilisel hetkel (näiteks ei suuda tööl käia, lähisuhted on keerulised, kuni selleni, et enese jaoks seatakse kahtluse alla “elamise mõtekus”).